David Rath, a közép-csehországi körzet elöljárója a Lidové Noviny szombati számának nyilatkozva amellett tört lándzsát, hogy az állam magasabb kiadásokkal serkentse a keresletet. Ezzel összefüggésben Adolf Hitlert említette mint olyan politikust, aki jelentős pénzt szivattyúzott a gazdaságba, s ezáltal élénkítette.
"Megvan a logikája annak, hogyan növeljük az emberek bevételeit, és rábírjuk őket arra, hogy többet költsenek. Hogyan oldotta meg Hitler a válságot? Úgy, hogy elkezdett fegyverkezni, amivel munkát adott az embereknek, és lendületbe hozta a gazdaságot. És ezzel megnyerte a választásokat!" - idézte fel a múltat Rath. Tegyük hozzá, nemcsak fegyverkezéssel lendített a gazdaságon a Führer, az autóipar, az építőipar és még hosszasan sorolhatóak lennének azok az iparágak, ahová komoly összegeket fektetett be a Vezér. Ami a legfontosabb viszont, hogy képes volt elhitetni a németekkel, hogy kimászhatnak a zsidó árulás miatt bekövetkezett háborús vereség okozta nyomorból. Hitlert szerették a németek, hittek benne és csatasorba állították tudásukat, szorgalmukat, erejüket, hogy megvalósuljon a birodalmi álom. Ezt ma egy politikus sem tudja megtenni országa polgáraival! Ezenkívül a Führer nem ijedt meg a zsidó ajvékolástól, habozás nélkül kizárta őket a gazdasági élet minden területéről. Így igen, így lehet birodalmat építeni, válságból kitörni. Ezt hozzá tehette volna a cseh politikus.
Hitler 1933. január 30-án kapott birodalmi kancellári kinevezést, miután az 1932. novemberi választásokon pártja, az NSDAP a birodalmi gyűlés legerősebb pártja lett. Hatalomra jutása után Hitler csak egyszer szólította urnákhoz a választókat (1933. március 5-én), majd az NSDAP kivételével az összes politikai erőt betiltotta. Jogosan, hiszen a demokráciásdi, a szavazósdi csak a tehetségtelen hülyék számára fontos, aki országot építeni és nemzetet felemelni akar, illetve aki ilyen célokért küzd, azt csak gátolja a demokratúra intézményrendszere.
Rath egyúttal bírálta a liberális közgazdászokat, mert "elfelejtik ezt (azaz Hitler sikerének a kulcsát), és helyette fantazmagóriákkal állnak elő". A gazdasági válságok megoldásának további sikeres példájaként említette a szociáldemokrata politikus az úgynevezett éhségfal építését (1360-62 között) a prágai Petrín-hegy oldalában. IV. Károly császár a semmilyen stratégiai vagy városszépítési célt nem szolgáló falat azért építtette, hogy munkát s ezáltal kenyeret adjon az éhínségtől szenvedő embereknek.

A bejegyzés trackback címe:

https://nyiradony.blog.hu/api/trackback/id/tr91900213

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása